Muhabbet Sohbet Odaları

yorum yok
334 views okuma
4 Nisan, 2020
muhabbet sohbet

Muhabbet

– Mobil Chat Sohbet Ortamı sitemiz sizler için açıktır, Muhabbet Edelim, aşk sohbet den bahsedelim, Kaliteli Bir sohbet iLe.

Muhabbet Ortamı odalarını sanal diye değil real olarak görürseniz Sevgiyle insan kazanırsınız sevgisizlikle dostluklar bile kaybedersiniz. Sevgisizlik vicdanı rahatsız eder, huzursuzluklara sebebiyet verir. Sevgi paylaştıkça çoğalır, sıkıntılar paylaştıkça azalır, sevgi, yaralarının tümünü silebilir sadece anılarla tatlı bir hüzün kalır yürekte. Sevgi her şeyin çözümüdür aslında, her sıkıntının sonunda bunu anlayabilir insan.
Hani o sevgiler, hani o sırlı dostlar derseniz, Biz yani sohbet odamız buradayız tüm güzel dostlukları birleştirmek için size aracılık yapıyoruz. Bizim Yunus da dost arayışını şöyle dile getirmiş :
Bir can arardım hal daştan olsun
Hak yola girmiş kardas tan olsun
Hali bir olsun kaliteli biri olsun
Esrara vakıf sır das tan olsun
İncitmesin ol incilmesin ol
Tatlı dil olmuş can dastan olsun

Sohbet odaları

Yaradılan herşeye karşı  merhamet ve rahmetle yaklaşmak sevginin göstergesidir. Sevgiden söz etmek değil, önemli olan sevgiyi hissetmek ve hissettiğini yaşamaktır. İnsanlarla yakınlaşmak, sevgile yaklaşmak ama ondan sonra güvenmek ve saygı duymaktır işin aslı. Birbirini seven insanlar, birbirinin sözüne, özüne, işine güvenir. Emindirler birbirinden. Laf götürüp getirmez, iki yüzlülük yapmaz , samimiyete önem verirler. Sevgide sahtecilik olmaz çünkü sevginin yeri gönüldür. Gönül ise doğruyu söyler, önemli olan bir gönüle girmek, bir gönül yapmak, orası DOST evidir.Orası neresi mi?Sizin gönüllerinizin birleştiği yer sohbet ve chat odalarımız. Yunus’ta şöyle dile getirir bu gerçeği:
Ben gelmedim dava için,benim işim sevi için
Dost’un evi gönüllerdir, gönüller yapmağa geldim.
Diline gelen her şeyi söyleyeceksin, yalanı, iftirayı atacaksın, arkasında çeşitli dolaplar döndüreceksin, görüştüğünde de çok seviyormuş gibi gösteriş yapacaksın, yüzünde başka arkasında farklı bir kişilik sergileyeceksin, önünde medhedip arkada çukur kazıyacaksın ve dostluktan dem çekeceksin. Bu nasıl bir  dostluktur ki. Bazı dostlukların menfaat, beklenti ve çıkarlar için kurulduğu bir gerçektir. Dost gözükseler de belli zamanda çeşitli sebeplerden dolayı aradaki sevginin kaybolduğu, bu dostlukların sona erdiği, arkadaşlıkların da bittiği hayatın bir gerçeğidir.Siz ne dersiniz dostluklar neden bitiyor, sevgi neden yok oluyor?

Muhabbet Chat Sitesi

Herhalde birbirine tahammül edememekten. Farklı düşünce ve görüşe saygı duymamaktan. Ufak tefek şeylerden, bazan “bir ceviz kabuğunu doldurmaz” söz ve davranışlardan yılların dostluklarına son verildiği görülüyor. Akrabalar arası ilişkilerin söğumasına, kardeşler arası dargınlıkların yaşanmasına kadar gidiyor. Sebepsizlikten küsmeler, ardından da birbirinden nefret etmeler. Küsme sebebini karşıdakine söylemekten korkanlar, çekinenler, kendini haklı çıkararak karşıdakinin düşüncesine ve olayın karşı taraftan değerlendirilmesine fırsat vermeden dostluklara  son verenler, arkadaşlıkları bitirenlerin vicdanları rahat mıdır dersiniz. Vicdan deyince  buda ayrı birşey. Herkesin vicdani muhasebe yapması çok önemlidir.Sohbet sitesi sahibi ve yöneticileri olarak biz vicdanımıza muhasebe yaptı sizlerin eksik olduğunu görunce dayanamayıp güzel bir makale hazırladık umarım beğenmiş ve bize ikna olmuşsunuz eee artık aramızda görelim de mi sizide?

TRMuhabbet

Arkadaşlıkları, dostlukları bitirenler kendilerine göre haklı olduklarını söyleyerek, suçu her zaman karşıdakine atarak kendilerini savunurlar. Bazen gerçeğin, bildikleri gibi olmadığı ortaya çıksa da inatlarında israr ederler. Hal ve davranışlarda kişinin onur ve şerefini düşürecek dostluklar dostluk değildir. Dostluk özeldir ve güzeldir.Sizler bizim özelimiz ve en güzelimiz olun. Eski dostlukların hatırı da mutlaka olmalı. Dostluk yaptığın kişilere de saygının devam etmesi bir erdemliktir. Her dost arkadaştır,ancak her arkadaş dost değildir. Dostluk erişilmez bir hazinedir. Arkadaşlıkla başlar, vefayla, sevgiyle, saygıyla yoğurularak dostluğa dönüşür. Önce kendine dost olunmalı, çünkü hakikate giden yolculuk kendinden kendinedir.Görüşmek dileğiyle.


Bir önceki yazımda « makalem var.
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?